Wręczenie nagród

W Dniu Praw Człowieka, 10 grudnia 2021 roku, w godzinach 13:00 – 14:30, wyłonimy zwycięzców naszego Międzyanrodowego Konkursu na Esej „Moja Europa Wolności / Moje Evropa Svobody”. Oprócz uhonorowania najlepszych eseistów, ceremonia wręczenia nagród w formie online zapewni przestrzeń do dyskusji na temat historycznych wydarzeń z lat 1989/1990 i wspólnego podkreślenia ich wartości dla europejskiej demokracji i wolności na poziomie międzynarodowym.

Serdecznie zapraszamy do udziału w ceremonii. Prosimy o wcześniejszą rejestrację za pomocą poniższego formularza, by móc Państwu przekazać szczegóły techniczne dotyczące udziału w ceremonii online. Wydarzenie będzie prowadzone w języku niemieckim, polskim i czeskim (tłumaczenie symultaniczne)

We współpracy z Bildungswerk Sachsen der Deutschen Gesellschaft e. V. i Krajowym Zrzeszeniem Niemieckich Stowarzyszeń w Republice Czeskiej, młodzież z Niemiec, Polski i Czech zagłębiła się w historię Europy w ramach Międzynarodowego Konkursu na Esej. Ponad 100 uczestników opracowało referaty nt. zmian politycznych i społecznych lat 1989/1990 w Polsce, Niemczech i w Czechcach, opisując je w kontekście europejskim: Co poruszyło ówczesnych ludzi, jakie mieli powody, by wyjść na ulice i walczyć o swoje prawa? Jak dziś, trzydzieści lat później, patrzymy na te wydarzenia? Jaką rolę odegrały te wydarzenia na drodze do wspólnej Europy, w której dzisiaj żyjemy?

Międzynarodowy Konkurs na Esej objęty jest patronatem premiera Wolnego Państwa Saksonii Michaela Kretschmera i wspierany przez Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec we Wrocławiu, VNG AG, Porsche Leipzig, Sparkasse Leipzig i Sachsenmilch.

    Chciałbym wziąć udział w zdalnej ceremonii wręczenia nagród w dniu 10 grudnia 2021 r. w godzinach 13:00 - 14:30 i otrzymać szczegóły dotyczące zalogowania się na uroczystość online na podany przeze mnie adres e-mail:    Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

    Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

    Zamknij