Warsztat pomysłów

Podczas trwania konkursu uczestnicy/uczestniczki mieli/miały możliwość wzięcia udziału w trójnarodowych Warsztatach Pomysłów.

Warsztaty były okazją by poznać młodych Europejczyków z krajów z Polską sąsiadujących: Niemiec i Czech a także oferowały możliwość podzielenia się swoimi pomysłami na esej i poznania poglądów sąsiadów na temat wydarzeń lat 1989/1990.

Oprócz praktycznych wskazówek dotyczących pisania eseju, uczestnicy/uczestniczki dowiedzieli/ dowiedziały się, jak radzili sobie obywatele trzech krajów w latach 1989/1990 oraz pozanali/poznały wspólne elementy w historii niemiecko-polsko-czeskiej.

Każde z wydarzeń oferowało wykłady, wywiady ze współczesnymi świadkami, interaktywne warsztaty i międzykulturowy dialog na temat znaczenia ówczesnych przewrotów politycznych dla demokracji i pojęcia wolności w Europie, którą mamy dzisiaj a także o wspólnej przyszłości. Spotkania te stanowiły także doskonałą okazję do nawiązania nowych przyjaźni transgranicznych.

Ze względu na pandemię Warsztaty Pomysłów zostały zrealizowane online

Zrealizowane spotkania:

10-12 grudnia 2020 r. – Warsztat pomysłów online, zrealizowany przez Bildungswerk Sachsen der Deutschen Gesellschaft e. V.
25-27 lutego 2021 – Warsztat pomysłów online, zrealizowany przez Fundację Krzyżowa dla Porozumienia Europejskiego
18-20 marca 2021 – Warsztat pomysłów online, zrealizowany przez Narodowe Zgromadzenie Niemieckich Stowarzyszeń w Czechach

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij