Warsztat pomysłów

NASTĘPNE SPOTKANIE:

25-27 lutego 2021: Warsztaty pomysłów online
(Termin rejestracji: 18 lutego 2021)

WSZYSTKIE SPOTKANIA:

10-12 grudnia 2020 r. (Warsztat pomysłów online)
25-27 lutego 2021 (Warsztat pomysłów online)
18-20 marca 2021 (Warsztat pomysłów online)

W ramach Konkursu na Najlepszy Esej masz okazję poznać młodych Europejczyków z krajów z Polską sąsiadujących: Niemiec i Czech.

Podczas trwania konkursu odbędą się trzy trójnarodowe warsztaty pomysłów, po jednym w każdym kraju. W każdym z tych warsztatów weźmie udział 11 uczestników/uczestniczek z Niemiec, 11 z Polski oraz 11 z Czech. Warsztat pomysłów trwa 3 dni.

Warsztaty mają na celu danie Ci możliwości podzielenia się swoimi pomysłami na esej i poznania poglądów sąsiadów na temat wydarzeń 1990 roku. Poprzez dialog międzykulturowy doświadczysz osobiście i bezpośrednio naszej wspólnoty europejskiej i kultur krajów sąsiednich.

Oprócz praktycznych wskazówek dotyczących pisania eseju, dowiesz się, jak radzili sobie obywatele trzech krajów w 1990 roku, poszukasz wspólnych elementów w historii niemiecko-polsko-czeskiej i wymienisz się poglądami na temat znaczenia ówczesnych przewrotów politycznych dla demokracji i pojęcia wolności w Europie, którą mamy dzisiaj. Wreszcie warsztaty pomysłów stanowią doskonałą okazję do nawiązania nowych przyjaźni transgranicznych.

Kto może wziąć udział?

Warsztaty pomysłów są otwarte dla wszystkich zainteresowanych osób w wieku od 16 do 29 lat. W każdym z trzech warsztatów może wziąć udział 11 osób z Polski. Udział w warsztacie pomysłów jest bezpłatny i obejmuje również zakwaterowanie i wyżywienie. Skontaktuj się z nami w sprawie poniesionych kosztów podróży.

Ponieważ liczba miejsc jest ograniczona, konieczna jest rejestracja.

Jeżeli chcesz wziąć udział w jednym z trzech warsztatów poinformuj nas o tym za pośrednictwem formularza kontaktowego. Zwrotnie otrzymasz od nas formularze zgłoszeniowe i informacje o procesie rejestracji. Twój udział jest uważany za zgłoszony, gdy tylko otrzymasz od nas potwierdzenie udziału.

Czy jesteś zainteresowany/zainteresowana?  Wypełnij formularz kontaktowy.

    Chcę wziąć udział w następującym warsztacie pomysłów: