O nas

Konkurs na Najlepszy Esej jest prowadzony przez polsko-niemiecko-czeski zespół składający się z trzech organizacji. W każdym z trzech krajów za koordynację konkursu odpowiada jedna organizacja. Postanowiliśmy, że naszym zadaniem będzie dialog o wspólnej „Europie wolności”.

Twój pierwszy kontakt w każdym z krajów

POLSKA

Fundacja Krzyżowa dla Porozumienia Europejskiego jest niezależną organizacją non-profit, która opowiada się za pokojowym i pełnym szacunku współistnieniem w Europie. Organizacja prowadzi warsztaty, kursy artystyczne, seminaria, konferencje oraz dyskusje na takie tematy jak przeszłość, teraźniejszość i przyszłość Europy, problemy globalizacji oraz opór i sprzeciw wobec reżimów totalitarnych w Europie.

Adelajda Lebioda
specjalistka ds. programowych, zastępca kierownika MDSM
fundacja krzyżowa dla porozumienia europejskiego
tel: +48 (74) 85 00 310
email: ada@krzyzowa.org.pl

NIEMCY

Bildungswerk Sachsen der Deutschen Gesellschaft e.V. jest organizacją wiodącą w Konkursie na Najlepszy Esej.

Stowarzyszenie działa jako niepartyjna instytucja non-profit zajmująca się edukacją polityczną od 1995 roku. Działania edukacyjne koncentrują się na promowaniu europejskiej wspólnoty, demokratycznego udziału obywateli oraz wymiany transnarodowej i międzykulturowej. Ponadto Bildungswerk organizuje polityczne i kulturalno-polityczne wyjazdy studyjne do krajów Europy Środkowej i Wschodniej oraz na Bliski Wschód.

Hannah Kitzing
(Koordynator projektu)
tel.: +49 341 256 982 26
email: h.kitzing@dg-bildungswerksachsen.org

REPUBLIKA CZESKA

Narodowe Zgromadzenie Niemieckich Stowarzyszeń w Czechach jest patronacką organizacją regionalnych i lokalnych stowarzyszeń mniejszości niemieckiej z siedzibą w Pradze. Ta powstała w 1991 roku proeuropejska organizacja odgrywa poprzez liczne projekty oraz wydarzenia rolę pośrednika między Republiką Czeską a Niemcami. Do jej zadań należy budowanie mostów między polityką, gospodarką i społeczeństwem i kulturą.

Martin Dzingel
Kierownik Biura i prezes Narodowego Zgromadzenia
Niemieckich Stowarzyszeń w Czechach
email: dzingel@landesversammlung.cz

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij